субота, 25 жовтня 2008 р.

HP LaserJet P3005d, Ubuntu і WindowsXP-клієнти

Придбали на одну контору такого принтера. Принтер пречувовий, швидкий, дуплекс і при тому лоток на 500 листків в базовій комплектації!
Підключатися мав до файлового сховища яке працювало на Debian 4 Lenny. Завантажив і встановив останню версію hplip, але принтер не друкував. З самого компа куди був підключений друкував, а з клієнтів по мережі ні. Та й навіть так друкував одну сторінку і зависав. Промучившися трохи я вирішив знести Debian і поставити Ubuntu 8.04.1, що я вже давно і збирався зробити. Зробив резервну копію /etc для довідки і встановив.
В Ubuntu hplip виявився вже останньої версії. Все, що треба було зробити для встановлення принтера це підключити USB-кабель і погодитись. І все! Ну але це таке, попса, як кажуть. Принтер при друку повів себе так же само, як і в Debian'і. Друкує одну сторінку і все... Погугливши я знайшов рішення ось тут:
В файлі /usr/share/hplip/data/models/models.dat в розділі "hp_laserjet_p3005" замінюємо параметр "io-mode" з 3 на 1. Це переводить роботу сервера друку з цим принтером в в режим RAW. Як тільки я це зробив і перезавантажив CUPS все стало друкувати як і мало б!

Windows-клієнтів підключаємо по URL http://server:631/printers/HP_LaserJet_P3005d.

От і все.

середа, 1 жовтня 2008 р.

Як ASUS плюнув мені в лице

Мусив замовити нову материнську плату, так як попередня M2NPV-VP згоріла. Після кількох днів порівнянь різних моделей зупинився на M3N78, як на найбільш функціональній з усіх подібних по такій ціні. Хоча й не з самих дешевих -- біля 450 гривень. Так як я досить часто мушу підключати цифрову відеокамеру, то наявність FireWire IEEE1394a була однією з головних умов. На M3N78 він був, хоча й лише в вигляді одного виводу на материнській платі, а не на задній панелі. Це мені підходило, так як в попередньої в комплекті була відповідна планка. Крім того на ній є 3 PCI порти, eSATA і куча інших прибамбасів.
І ось я розпаковую нову материнку і умліваю -- IEEE1394a як і не мало бути, на місці відповідного контролера пусте місце. На сайті, в мануалі, в різних Інтернет магазинах, скрізь вказано наявність цього порту в цій моделі. Подзвонив продавцю, він подзвонив постачальнику і той підтвердив, що у всій партії IEEE1394a на цій моделі немає.

Одним словом, цей крутий виробник ASUS схоже вирішив, що може тримати своїх клієнтів за лохів чи за баранів, інакше я не можу це охарактеризувати. Або це китайці на заводі покрали мікросхеми?



Джерело: M3N78