неділя, 22 серпня 2010 р.

Redshift

Утилітка для підлаштування монітору для роботи в різну пору доби. Зменшує втому очей.
http://jonls.dk/redshift/

sudo add-apt-repository ppa:jonls/redshift-ppa
sudo apt-get update && sudo apt-get install redshift

Потім в консолі взнаємо як встановити свої географічні координати і т.д.

Для Віндовозників є прога F.lux  (доступна також і для пінгвінятників)


Для точнішої синхронізації з Сонцем варто перевірити і ввести точні географічні координати скориставшися утиліткою за адресою http://stereopsis.com/flux/map.html
Для Східної Півкулі варто додати відповідну позначку до координат (пункт 2 в налаштуваннях). Наприклад для місцерозташування  Rivne,Ukraine потрібно ввести

50.6166667, 26.25E
Для тих хто на уроках англійської протирав штани, підказую: на скріншоті галка "Disable for an hour (for doing color-sensitive work)" означає "Відключити на 1 годину для роботи, що вимагає точної передачі кольорів".

понеділок, 16 серпня 2010 р.

Замітки про всяке

Давно нічого тут не писав, то вирішив дещо накалякати.

1. Про згадуваний раніше відеоредактор OpenShot.
Після грандіозного опитування про необхідні функції, з великою помпою було анонсовано "нововведення" в "відеоредакторі" (тепер вже в лапках): редактор 3Д титрів! Я був просто в шоці! Це при тому, що в редакторі не реалізовано практично ніякого базового функціоналу для звичайного монтажу. Відеопереходи -- є, але ними користуватися неможливо, набір швидких клавішів (яких на пальцях однієї руки) взято невідомо звідки... Ну і так далі. Мій пост з критикою проігноровано, -- щоб не затьмарювати десятки хвалебних відгуків про "мегакруту фічу". Ну і в топку! Буду використовувати kdenlive, там схоже люди більш розуміють, що вони програмують і напевне самі щось в ній монтують.

2. Ломографія
Попався фотик ЛОМО ЛК-А. Ніби звичайна совєтська мильниця. Ан, ні! Це родоначальник цілого напряму в фотографії.
Ломографія, російська версія статті більш розгорнута.
Історія ломографії
Кумедна історія передирання створення ЛОМО ЛК-А

Вигрібши серед різного хламу рулон плівки спробував поломографічити:
Lomography

3. "Теплий ламповий звук"
Давно збирався і ось скльопав макет покищо одного каналу підсилювача на лампі 6Ф3П по схемі А. Манакова.
Перше ввімкнення ознаменувалося ефектним спалахом плавкого запобіжника! Як добре, що я не полінувався його впаяти! Проблема, як я і підозрював (але вирішив ризикнути, для чого і впаяв запобіжника), проблема була в переплутаній полярності діодів у містку випрямляча. Перепаяв, поміряв статичні режими, ніби все нормально. Втикнув лампу, почекав розігріву накала, вмикаю "анодне" і чудо -- пішов звук. Притому несподівано чистий і насичений, як для такої простої конструкції. Гучномовець - від старої Рігонди, але звук більш-менш. Тепер вмикаю і слухаю всіляку гітароакустичну музику. Знайду ще трохи часу, дороблю другий канал для стерео, і якийсь більш культурний корпус.
І наостанок даю посилання на симптоми хворих на ТЛЗ. Сподіваюся я не дійду до нарізки електронами правильних траекторій в кабелях, визначення напрямків проводів і т.п.

Мій усь:
Tube Amp